شهردار جدید اسفراین معارفه شد.

  • نوشته شده توسط: فناوری اطلاعات
  • دسته : اخبار و رویدادها
  • تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
  • 121 بازدید

محسن لعل قادری با حکم استاندار خراسان شمالی به عنوان شهردار جدید اسفراین معارفه شد.

به گزارش خبرنگار شورای شهر اسفراین مراسم تودیع و معارفه شهردار اسفراین با حضور فرماندار اسفراین، امام‌جمعه و اعضای شورای تأمین شهرستان، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و اعضا شورای اسلامی شهر اسفراین و با حضور جمعی از کارکنان شهرداری و سایر ادارات شهرستان برگزار شد.

در ابتدای مراسم  آقای حسین آبادی ریاست محترم شورای شهر اسفراین ضمن عرض خیر مقدم خدمت میهمان عزیز پاره ای از مسائل مربوط به شهرداری ، شورای شهر و وضعیت موجود را بیان نمودند. در این مراسم طاهر رستمی یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران را اداره امور متکی بر آرا مردم برشمرد و اظهار کرد: به‌موجب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شوراهای اسلامی به‌عنوان یکی از نهادهای مهم در پیشبرد و تسریع امور و برای نظارت و پیگیری مسائل عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و… با رعایت مصالح عمومی و مقتضیات محلی تشکیل‌شده است.

وی افزود: این نهاد یک مرجع تصمیم‌گیری و نظارتی است و در این مورد دارای اختیارات وسیعی می‌باشد که برگرفته از اصول یکصدم تا یکصدو ششم قانون اساسی و قوانین عادی است.

فرماندار اسفراین گفت: شهرداران به‌عنوان بازوان اجرایی در شوراها و پیشانی خدمت در شهرها هستند که عملکرد خوب آنها نشانه عملکرد خوب نظام است.

وی با برشمردن وظایف شهرداران در همه عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: شهرستان دارالقرآن اسفراین ظرفیت خوبی برای مطرح‌شدن در سطوح بالا را دارد و در همین راستا و در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی لازم است که بستر و زمینه‌های فعالیت فرهنگی و اجتماعی در شهرستان مهیا شود و در حوزه گردشگری و معرفی مشاهیر شهرستان کارهای ماندگاری صورت گیرد.

رستمی با تأکید بر همراهی، همفکری، همیاری و مشارکت مردم در امور خصوصاً در مدیریت شهری بیان داشت: شهرداری‌ها موظف هستند هر سه ماه یک‌بار گزارش عملکرد خود را به‌منظور استفاده از تجربیات و همفکری مردم و نخبگان برای مدیریت بهتر شهر، ارائه دهند.

فرماندار اسفراین با تقدیر از زحمات ارزنده شهردار سابق و همچنین سرپرست شهرداری اسفراین و آرزوی موفقیت برای محسن لعل قادری شهردار جدید؛ ابراز امیدواری کرد تا با تعامل و همکاری در جهت رضایت شهروندان شاهد رشد و بالندگی شهرستان در همه امور باشیم.

حجت الاسلام قدیر محمدیان امام‌جمعه اسفراین نیز از مشورت به‌عنوان لازمه اصلی برای انجام امور نام برد و یادآور شد: تعامل در شورا ارزنده‌ترین مسئله درراه خدمت‌رسانی به مردم است و شورای شهر به‌عنوان پارلمان مدیریت  داخل شهری باید بهترین تصمیم‌گیری‌ها را برای آبادانی  و توسعه شهر داشته باشند.

وی آگاه ساختن مردم از مسائل و امور را نیز یکی دیگر از وظایف شوراها و شهرداری عنوان کرد.

حمید عرب نیز در این مراسم با اشاره به مأموریت و نگاه ویژه این دوره از مدیریت شهری به مقوله شهروندمحوری، افزود: موضوع مشارکت‌جویی شهروندان در اداره شهرها به یک الزام برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های کشوری تبدیل‌شده است و نگاه ما در مدیریت شهری باید نگاه شهروند محوری باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری با برشمردن شاخص‌های مهم شهرداری‌ها گفت: روحیه خدمت و اخلاص و همچنین تکریم و اعتمادسازی از شاخص‌های مهم شهرداری‌ها به شمار می‌آیند که شهرداران باید آنها را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در ادامه ساماندهی نیروی انسانی، تدوین سند راهبردی ، توجه به امور شهری، مسائل مالی و درآمدی شهرداری را برخی از اولویت‌های کاری سال ۹۸ برای شهرداران عنوان کرد.

حمید عرب افزود:  ارتباط و تعامل شهرداری با شوراها، استفاده از نظرات و دیدگاه‌های مردم، حفظ هویت و اصالت شهری و نگاه عدالت محور در توسعه متوازن شهری از وظایف مهم شهرداران است که باید به آنها توجه داشته باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از خدمات مسلم نوری شهردار سابق و رمضان علی ایمان‌دار سرپرست شهرداری اسفراین تقدیر و تشکر و طی حکمی از سوی استاندار خراسان شمالی، محسن لعل قادری به‌عنوان شهردار جدید شهر اسفراین منصوب شد.

  

بازدیدها: 35

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

گزارشات سال 1397
گزارشات سال 97
مصوبات شورا