ديدار فرماندار با اعضاي شوراي شهر

  • نوشته شده توسط: فناوری اطلاعات
  • دسته : اخبار و رویدادها
  • تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۷
  • 150 بازدید

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر اسفراين ، جلسه شوراي اسلامي شهر اسفراين با حضور فرماندار و اعضاي شورا در محل دفتر شوراي شهر برگزار شد.

فرماندار شهرستان اسفراین توسعه شهر را نیازمند یک برنامه مدون دانست و گفت : سند توسعه شهر در پیشبرد اهداف توسعه ای شهرستان بسیار حائز اهمیت است و تدوین سند توسعه شهرستان براساس اسناد بالادستی اولویت اول شورای اسلامی و شهرداری می باشد. وقتی مسیر ریل گذاری و هدف گذاری شود و در راستای آن حرکت شود از پراکنده کاری جلوگیری می شود و اقدامات در راستای یکدیگر و بصورت منظم انجام خواهد شد.

 

وی با اشاره به اصل ١٠٠ قانون اساسی که کلیت بحث شوراها را بیان نموده خاطر نشان کرد:در اصل ١٠٠ قانون اساسی بیان شده است که برای پیشبرد سریع امور عمرانی،اجتماعی و اقتصادی با جلب مشارکت مردم و رعایت مصالح عمومی نظارت شورا لازم و ضروری است که اگر این سه نکته اصل ١٠٠ قانون اساسی رعایت شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و اتفاقات خوبی به نفع مردم رقم خواهد خورد.

 

رستمی با بیان اینکه جایگاه شوراها جایگاهی  تشریفاتی نیست گفت : همه مسئولین باید قدر جایگاهی که در آن قرار گرفته اند بدانند و شأن جایگاهشان را رعایت نمایند و در مسیر خدمت از تمام توان و ظرفیتشان استفاده نمایند.

 

وی  همچنین از اعضای شورای شهر خواست که از شورای شهرداری خارج شوند و به شورای شهر به تمام معنا تبدیل شوند و در حوزه های مختلف ورود پیدا کنند و در همه امور شهری ناظر و مطالبه گر باشند .از روئسای دستگاه های اجرایی با دستور کار مشخص در جلسه شورای شهر دعوت بعمل آید و رئیس دستگاه مربوطه موظف به حضور و پاسخگویی به سوالات است.تعامل با دستگاه ها و ادارات و نهادها می تواند اقدامات موثری را رقم بزند.

مقام عالی دولت در شهرستان اسفراین گفت : به موجب قانون ، اعضای شورای شهر موظف به ارائه گزارش  به مردم هستند و مردم باید در جریان امور قرار گیرند و به این طریق اعتماد مردم را جلب خواهد شد و از مشارکت و همیاری مردم در پیشبرد اهداف شهر می توان استفاده کرد. بدون مشارکت مردم هیچ یک از دستگاه های دولتی و غیر دولتی موفق نخواهند بود و تجربه نشان داده هرجا مردم کنار گذاشته شدند کشور متضرر شده است و هرکجا که مردم مشارکت کردند و پای کار بودند مانند جنگ تحمیلی موفقیت و پیروزی حاصل شده است.

 

رستمی به مشکلات شرایط سخت اقتصادی کشور پرداخت و گفت : کشور امریکا با کشور ایران  وارد جنگ

اقتصادی تمام عیاری شده است و قصد براندازی جمهوری اسلامی ایران را قبل از رسیدن به ٤٠ سالگی را دارد که مردم در ١٣ آبان با حضور پرشور خود پاسخ دندان شکنی به آمریکا و هم پیمانانش دادند همچنین آمریکا هزینه هنگفتی در مسیر ایجاد نارضایتی در بین مردم کرده است و در این شرایط سخت مجال خطا وجود ندارد و باید از ایجاد هرگونه نارضایتی در بین مردم پرهیز کنیم و این امر با کار جهادی مسئولین امکان پذیر است.

 

فرماندار شهرستان اسفراین خاطر نشان کرد : در شهر فعالیت های زیرساختی خوبی انجام شده ولی نیاز به تکمیل کارها و پروزه های جدید دارد و در حال حاضر مجموعه شهری نیازمند کار ابتکاری و نو است تا شهر پویاتر و زنده تر نشان داده شود.

 

رستمی گفت : رویکرد مجموعه شهرداری و شورای شهر، شهروندمداری باشد و سعی شود کرامت افراد از هر قشری حفظ شود و همچنین در معابر شهری و به جهت سهولت رفت و آمد معلولین مناسب سازی انجام شود.

 

ایشان از اعضای شورای شهر خواست در بحث معرفی شهرستان ورود نمایند و خاطرنشان کرد :اسفراین دارای مشاهیر و فرهیختگان بسیاری است  ولی متأسفانه مفاخر و مشاهیر شهرستان به خوبی معرفی نشده اند. می توانیم با معرفی این انسان های فرهیخته در بین جوانانمان انگیزه و اشتیاق ایجاد کنیم.

 

رستمی راه جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی در بین جوانان را ایجاد اشتغال دانست و اظهار کرد : اولویت اول مجموعه فرمانداری در زمینه تولید و اشتغال است و در شهر در همین راستا پروژه های بزرگی در حال اجرا است و امیدواریم هرچه بیشتر ظرفیت اشتغال شهرستان را تقویت نماییم و همه تلاشمان را در راستای بهبود اشتغال جوانان خواهیم کرد.

 

فرماندار شهرستان اسفراین در ادامه به ارائه گزارشی جامع از وضعیت پیشرفت فیزیکی و اعتباری پروژه های مهم و نیمه کاره شهرستان از جمله علاج بخشی سد بیدواز ،مبادی ورودی شهر، راه آهن جوین _ اسفراین ، مسیر اسفراین _ بام _دوغایی و مس  یر اسفراین شیروان ) ارائه نمود.

 

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر اسفراین گفت :منابع تأمین درامد شهرداری از درآمدهای مردمی و ناپایدار است و سعی ما در مجموعه شورای شهر این است که شهرداری را به سمت کسب درآمد پایدار هدایت کنیم.

 

وی خواستار ارتقا جایگاه شورا در بین ادارات شد و خاطر نشان کرد : برای پیگیری مشکلات موجود در شهر و شهرستان ها و کسب رضایتمندی شهروندان نیاز به هماهنگی و تعامل بین شورای شهر و ادارات می باشد.

 

در ادامه جلسه مهم‌ترین مسائل و مشکلات شهر در سال جاری مطرح و راهکارهایی جهت پیگیری و رفع این مسائل بیان شد.

بازدید: 11

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*